Ettevõtlusega alustamine arenduskeskuste toel

Ettevõtlusega alustamine algab äriideest. Sageli arvatakse, et ettevõtlusega alustamiseks peab olema originaalne äriidee. Tõepoolest, hea idee võib, aga ei pruugi edukale ärile aluse panna. Kuid avatud turul levivad ideed välgukiirusel ning sageli osutub kõige edukamaks mitte mõne uuenduse turule toonud, vaid seda kõige osavamalt kohandanud või turundanud ettevõte.

ettevõtlusega alustamine

Need, kes otsivad oma ettevõtlikkusele väljundit, on ilmselt kindlad äriideed juba mõnda aega meeles mõlkunud. Küsimus on pigem sellest, kuidas oma idee võimalikult edukalt teoks teha. Just siin saavad alustavaid ettevõtjaid abistada maakondlikud arendusekeskused oma laiahaardelise ja üle-eestilise nõustajate võrgustikuga.

 

Teenused ettevõtlusega alustamiseks
Järgnevalt anname lühiülevaate meie peamistest teenustest. Meie üks enim kasutatav tugiteenus on alustavate ettevõtete nõustamine. Siia kuuluvad kõikvõimalikud äritegevused alates ettevõtte registreerimisest kuni kindlatele sihtturgudele suunatud ekspordi korraldamiseni.
Pakume veel äriplaani koostamise nõustamist nii alustavatele kui juba tegutsevatele ettevõtetele. Sisukas ja professionaalselt koostatud äriplaan on aluseks mõtestatud tegevusele ning hädavajalik dokument vajalike finantseeringute kaasamisel. Äriplaanist lähtuvaid krediidivajadusi saab meie konsultantidega detailselt arutada finantsnõustamistel. Erinevaid laenu- ja krediiditooteid pakutakse täna ohtralt ning oluline on enne otsustamist põhjalikult kaaluda nende sobivust ning kõike kaasnevaid riske.
Eeltoodud oskusteabest, aga lisaks ka turundusest, personalipoliitikast, tootearendusest ja muudest olulistest ettevõtlusega seotud tegevustest saab kiire ülevaate alustava ettevõtja baaskoolitusel. Või siis juba põhjalikuma käsitluse mõnele konkreetsele tegevusvaldkonnale pühendatud ettevõtluskoolitustel, näiteks e-kaubanduse koolitustel.

Sisult personaalsem koolitustegevus toimub ka mentorklubides, kus on võimalik juba pikaajaliste ettevõtluskogemustega mentoritel saada häid elulisi nõuandeid oma äri alustamiseks. Just eelkäijate kogemustel põhinevad konkreetsed teadmised on tänasel päeval alustavale ettevõtjale oluline stardikapital oma unistuste poole sammumisel.

Meie ligi poolesaja kogenud konsultandi ja mentori nõustamisi on huvilistel võimalik saada nii eesti, vene kui inglise keeles ning tasuta.

Kõige olulisem on aga mitte karta oma äriideed tulla konsultantidega ühiselt arutama. Nagu on öelnud vabaturumajanduse üks tuntumaid apologeete Milton Friedman, on riskeerimine eraettevõtluse üdi. Selleks, et võtta kaalutletud riske, tasub äri alustades võtta sammud ette ka omale lähimasse maakondlikku arenduskeskusesse. Hetkel pakume enda teenuseid veebikanaleid kaudu!

Võta meiega ühendust!

Märksõnad

© 2023 MAK | kodulehe tegemine vvunk