fbpx

Sul on äriidee, aga ei tea, kuidas edasi minna? Inimesed soovivad ettevõtlusega alustada, sest näevad, et suudavad lahendada enda ideega mõne probleemi, pakkuda paremat teenus või toodet. Teistele aga meeldib ettevõtlusega kaasnev vabadus ja sõltumatus. Olenemata, mis põhjusel inimese soovib ettevõtlusesse astuda, on oluline, et seda tehakse teadlikult.

alustava ettevõtja baaskoolitus

Eestis on palju tugisüsteeme, mis aitavad inimestel äriga alustamisel: näiteks maakondlike arenduskeskuste tasuta nõustamisteenus igas maakonnas või erinevate organisatsioonide ettevõtlustoetuste jagamine.

Kõik algab aga baasteadmistest. Ettevõtlusega alustav inimene peaks omama alustõdesid äri loomisest, kasvatamisest. Sellised baasteadmised aitavad ennetada läbikukkumist ning suunavad ettevõtlusest võõraid süsteemsele lähenemisele.

Alusteadmiste omandamiseks on mitmeid erinevaid võimalusi – online koolitused kui ka praktilised koolitusprogrammid nagu näiteks alustava ettevõtja baaskoolitus, mida pakuvad maakondlikud arenduskeskused igas maakonnas.

Maakondlike arenduskeskuste alustava ettevõtja baaskoolitus on koolitusprogramm, mis on suunatud inimesele, kes ei ole veel ettevõtja, kuid soovib selleks lähitulevikus hakata. Baaskoolitused on üles ehitatud just selliselt, et inimene omandaks põhitõed ettevõtlusega seotud valdkondades: äriidee leidmine ja selle edasi arendamine, toote/teenuse müük ja turundus, finantsjuhtimine ning äriplaani koostamine.

Viimane on eriti oluline ettevõtlusega alustamisel, sest äriplaan näitab paberil, kas planeeritav tegevus suudab vähemalt paberil ots-otsaga kokku tulla.
Baaskoolituse lõpuks valmib osalejatel enda äriidee põhjal äriplaan, mida tuleb kaitsta, seega töötatakse selle kallal kogu koolitusprogrammi jooksul nii põhjalikult, et pärast alustava ettevõtja baaskoolitust saavad inimesed valminud äriplaani põhjal teha juba järgmise sammu.

Kuidas osaleda alustava ettevõtja baaskoolitusel?

Alustava ettevõtja baaskoolitusi korraldavad maakondlikud arenduskeskused kõigis 15 maakonnas. Sõltuvalt maakonna suurusest ja huvist baaskoolituste vastu toimuvad need kas ühes või mitmes koolitusgrupis. Seoses COVID-19 levikuga toimuvad võivad koolitused toimuda osaliselt või täismahus veebivahendusel.

Osalemiseks leia endale sobiv toimumiskoht ja -aeg arenduskeskuste veebilehelt ja esita sooviavaldus korraldatavasse maakondlikku arenduskeskusesse.
Pärast sooviavalduse edukat esitamist saadki alustada baasteadmiste omandamist. Alustava ettevõtja baaskoolitus loob head eeldused ettevõtlusega alustamisel! Edu!