fbpx

Maakondlikud arenduskeskused hoolivad loodusest ja kutsuvad üles kõiki ettevõtteid, vabaühendusi osalema Maailmakoristuspäeval!

15. septembril 2018 leiab aset Maailmakoristuspäev, kui ligi 150 riiki panevad seljad kokku ja koristavad ühe päeva jooksul ära suure hulga looduses vedelevat prügi. Maailmakoristus on Eesti suurim juubelikingitus maailmale ja ühtlasi ka eestlaste kingitus oma kodumaale, sest 15. septembril koristatakse ära ka Eesti loodus.
Kuidas saab panustada Maailmakoristuspäeva?
Teeme ära Maailmakoristuspäeva Eestis kutsub ettevõtteid ja organisatsioone kaasa lööma nii prügi kaardistamisel kui ka koristusel. Samuti on oodatud kõik head mõtted ja ideed, kuidas kaasata kohalikku kogukonda ja suurendada eestlaste hoolivust ning teadlikkust keskkonnahoiu osas.
Maailmakoristuspäev ja Eesti juubelikingitus sünnib tänu erinevate partnerite ja vabatahtlike koostööle. Lisaks kaardistamisele-koristamisele saab Maailmakoristuspäeva tegemistes kaasa lüüa oma töötajate aja, finantside ja teenustega. Soovite panustada oma aega ja teadmisi koristuspäeva vabatahtlikuna? Tegevusvaldkondade valik on lai: partnerlus, turundus, kommunikatsioon, logistika, IT, projektijuhtimine, riskijuhtimine.

Miks osaleda Maailmakoristuspäeva tegemistes?

  •  Maailmakoristuspäeva toetamine aitab luua väärtust oma brändile ja pakub väljapaistvust läbi erinevate tegevuste ja kanalite.
  • See on ainulaadne võimalus osaleda Eesti suurima juubelikingituse tegemisel ja olla eeskujuks nii oma kogukonnas kui ka Eestis laiemalt.
  •  Maailmakoristuspäev on hea võimalus kaasata oma meeskonda, kliente ja partnereid läbi ühistegevuste.
  • Aktiivseid kohalikke ettevõtteid ja organisatsioone tunnustab Maailmakoristuspäev koostöös Maakondlike Arenduskeskustega sügisel.
  • Mis kõige olulisem – Maailmakoristuspäeva raames saab Eestimaa loodus puhtamaks!

Kust alustada?
Maailmakoristuspäeva Eesti tegevuste fookuses on metsad, rannad ja jõgede-järvede kaldad. Juba praegu kutsub Maailmakoristuspäev kõiki üksikisikuid, ettevõtteid ja organisatsioone kaasa lööma prügi kaardistamisel, mis on tehtud imelihtsaks ja vajab vaid nutiseadme olemasolu.

Prügi kaardistamise ABC
1. Lae telefoni World Cleanup App (iOS, Android) ja registreeru kasutajaks.
2. Ava äpp, pildista prügihunnik üles, täida vajalikud lahtrid ja lae leitud prügipunkt üles.
3. Korda kaardistamist järgmise hunniku juures.
Täpsema juhendi leiad aadressilt http://www.maailmakoristus.ee/kaardista-prygi/.
Kõikide kaardistajate lisatud prügipunktidest tekib prügikaart, mis on aluseks Maailmakoristuspäeva koristustalgutele Eestis.

Rohkem infot:
http://www.maailmakoristus.ee/
https://www.facebook.com/maailmakoristuseesti/

Aitäh, et aitad Eestimaad koristada!