fbpx

Maakondlike arenduskeskuste (MAK-võrgustik) kutsub ettevõtjaid registreeruma välismesside ühis­külastustele. Registreerimine on võimalik kaheksale erinevale Euroopa messile. Ühiskülastuste eesmärk on aidata ettevõtetel välja arendada uusi tooteid ja teenuseid ning asuda eksportima.

MAK-võrgustiku tegevjuhi Andres Huule sõnul on oluline, et ettevõtted hoiaksid ennast kursis  valdkondade arengutrendidega ja oleksid rahvusvaheliselt konkurentsivõimelised. Tema sõnul annab messidel osalemine võimaluse panna aluse koostööle välispartneritega ning suurendada ekspordi potentsiaali.

Saare Arenduskeskuse juhataja Rainer Paenurk sõnul soovitakse ühiskülastuste näol ka tekitada
sünergiat ja kontakte Eesti ettevõtjate endi vahel. Paenurk: „Varasematelt messikülastustelt on jäänud kõlama, et ka ettevõtjad ise hindavad kõrgelt omavahelist tuttavaks saamist ning esimesed uued koostööpunktid ja kokkulepped tehakse juba Eesti ettevõtjate vahel lennujaamas.“

Tänavu ootavad maakondlikud arenduskeskused ettevõtjaid osalema messidel, mis on suunatud nii
töötlevale tööstusele, meditsiinivaldkonna IT tehnoloogiatele kui ka taastuvenergiale ja mahepõllumajandusele. Kokku korraldavad maakondlikud arenduskeskused 8 erinevat messikülastust, millele saab registreerida kuni kohtade täitumiseni.

2019. aastal toimuvad ühiskülastused järgmistele messidele:

  • loodus- ja mahepõllumajanduse mess Natural & Organic Products Europe
  • elektroonika valdkonna mess SMTconnect
  • taastuvenergia mess All-Energy Exhibition and Conference
  • puidutööstusmess Ligna 2019
  • töötlevatööstuse allhankemess Alihankinta
  • ehitustööstuse mess Bygg Reis Deg
  • laevatööstuse mess Marine Equipment Trade Show 2019
  • töötleva tööstuse allhankemess ELMIA subcontractor

Messikülastustest võivad osa võtta kõik Eesti äriregistrisse kantud äriühingud, kes võiksid vastavast messist kasu saada. Messikülastustega kaasneb omaosalus, külastusi kaasrahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Maakondlikud arenduskeskused on arendusorganisatsioonid, mis asuvad igas maakonnas. Maakondlikud arenduskeskused pakuvad tasuta nõustamisteenust alustavatele ja tegutsevatele ettevõtjatele, investoritele, KOVide ja vabaühendustele.

Lisainformatsioon:
https://www.arenduskeskused.ee/ettevotete-messikulastused/