fbpx

Konkursil „Märka LEADERit 2.0“ pälvis „Koostöö ja kaasamise“ kategooria võidu projekt „Tartumaa aktiivsed ja ettevõtlikud noored“. Projekti veab eest Tartumaa Arendusselts koostöös Tartu Ärinõuandla, Tartumaa Noortekogu ja Tartumaa Noorsootöötajate Ühendusega.

Projekti „Tartumaa aktiivsed ja ettevõtlikud noored“ raames toetatakse noorte omaalgatuslike projekte, mis aitavad edendada nii noorte enda isiklikku arengut, ettevõtlikkust ja rikastada nende elukeskkonda.

Noortefond_Tartumaa

Alates 2019. aastast saavad noored enda idee jaoks taotleda toetust Noortefondilt, mille jaoks tuleb neil kirjutada projekt ning eduka esitamise järel see ka ellu viia. Enda ideede ellu viimiseks on võimalik fondilt saada kuni 1 000 euro suurust toetus.

Selle aja jooksul on toetust jagatud mitmete kogukondlike sündmuste korraldamiseks, noortelt noortele põhimõttel huviringide läbiviimiseks kui ka luulekogu väljaandmiseks.

 

2019. a toimus kaks ideekonkurssi, kus toetati 13 erinevat noorte väikeprojekti. Aastal 2020 on plaanis läbi viia veel kolm ideekonkurssi ning 2021 üks ideekonkurss, et toetada noorte algatust.

Noortefondi kohta saab lähemalt lugeda siit: https://tartumaanoored.ee/noortefond/noortelt-noortele/

 

Konkurss „Märka LEADERit 2.02“ kuulutati aasta alguses välja Põllumajandusuuringute Keskuse ja Maaeluministeeriumi poolt leidmaks Eesti maaelu arengukava 2014-2020 LEADER-meetme parimaid projekte.