Läänemaa"Läänemaa" teemalised postitused:

Läänemaa SA,  Hiiumaa Arenduskeskus ja EASi ja KredExi ühendasutus kutsub ettevõtjaid DigiSeminarile.

Neljas DigiSeminar toimub 6. detsembril Haapsalus, Fra Mare Thalasso SPA, aadress Ranna tee 2, Haapsalu linn, seminariruum Panoraam.

Registreerumine seminarile on avatud!

Päevakava:

12.00 – 12.30 – Kogunemine ja tervitusamps

12.30 – 12.45 – Avasõnad – EAS ja SA Läänemaa ja SA Hiiumaa Arenduskeskus

12.45 – 13.45 – Kaarel Suuk, Ensto Estonia pikaaegne tegevjuht – Tootmispotentsiaali tõstmine: praktilised strateegiad ja näited, protsesside tähtsus ning tootmise digitaliseerimine

13.45 – 14.00 – Sirutuspaus 

14.00 – 15.00 – Erki Ala, AS DALE tootmise planeerija – Tootmisprotsessi digitaliseerimine AS DALE näitel

15.00 – 15.15 – Sirutuspaus 

15.15 – 15.45 – Reet Pärgmäe AIRE tutvustus 

15.45 – 16.00 – Lõppsõnad 

 

Kaarel Suuk on Ensto Estonia tegevjuht, keda iseloomustavad pidevad otsingud ettevõtte arendamiseks. Juhina peab ta enda oluliseks rolliks luua selleks vajalik keskkond julgustades töötajaid protsesse parendama ja ennast arendama. Ta usub, et kõige suurema väärtuse annab ettevõttele töötajate kaasamine.

Kaarel ise sõnab, et eesmärkide poole saab liikuda inimeste kaudu ja läbi eestvedamise. Kaarel ei ole mitte ainult Lean-praktik vaid ka Lean-filosoofia tuline pooldaja vaid ta on tootmisettevõttes täitnud erinevaid rolle müügiüksuses, kliendihalduses, logistikas, tootmises. Olles kasvanud tippjuhiks ettevõtte seest, teab ja tunneb Kaarel hästi nii ettevõtte erinevaid protsesse, kui mõistab ka seda, kuivõrd oluline on ettevõtte sisene hea kommunikatsioon. Ta pooldab avatud organisatsiooni põhimõtet ja jagab hea meelega enda kogemusi. 

 

Erki Ala on AS Dale LD täna tootmise planeerija ning Dales töötanud tänaseks juba 18.a. Oma igapäevatöös vastutab Erki õigeaegsete tarnete ja tootmisplaani eest, klientidega suhtluse ja ostmise eest. Samuti tegeleb protsessidega ja püüab leida parendusi läbi digitaliseerimise ja automatiseerimise. Hetkel tegeleb lisaks ka õpingutega ja on 4. aasta tudeng Tallinna Tehnikakõrgkoolis, kus õpib tootmise korraldamise ja juhtimise erialal. AS Dale LD peamine tegevusala on plasti survevalu ja ekstrusioon, milles kogemust juba 32 aastat. Tootmise asukohaks on Hiiumaa, Leisu, kus töötab kokku 38 inimest. 

Ettevõte põhineb kohalikul erakapitalil ja omab üle 3000m2 tootmis- ja laopinda, lisaks ka 35 survevalu pressi ja 3 ekstruuderliini. 

Reet Pärgmäe on Public Funding Manager AIRE AI & ROBOTICS ESTONIA’s (AIRE). Meie soov on tuua ülikoolid tööstusele lähemale. Pakume ettevõtetele uudseid erilahendusi, mida eraturult ei leia – olgu selleks uue tehnoloogia või tarkvara testimine, andmeanalüüsimeetodid, pilvelahendused, ennetav hooldus või digitaalsete kaksikute arendus. Tehisintellekti- ja robootikakeskus AIRE (AI & ROBOTICS ESTONIA) toetab Eesti tööstusettevõtteid nutikate digilahenduste kasutusele võtmisel tehisintellekti ja robootika vallas. AIRE-st saad nii teadmisi, kontakte kui ka infot rahastusallikate kohta. 

Registreeru seminarile

Märksõnad

© 2023 MAK | kodulehe tegemine vvunk