Reaalajamajandus kui digitaalne terviksüsteem

Veebiseminari aeg ja koht: 09.05 kell 10:00 - 15:00, VEEBIS (ZOOMIS)

Reaalajamajandus kui digitaalne terviksüsteem

SEMINARI AJAKAVA JA TEEMAD

10:00-10:20 Margus Tammeraja, Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees: seminaripäeva sissejuhatus

10:20-11:30 E-TELLIMUS ja E-ARVED: Toomas Veersoo, Telema AS nõukogu esimees.
Mis on e-tellimus? E-arve olemus, miks võtta kasutusele e-arve reaalajamajanduse terviklahenduse osana? Kuidas jõuda paberil arvetelt automaatselt vahetatavate arvete ja tellimusteni. Parimad praktikad selle saavutamiseks ning erinevad arenguetapid automatiseerimises.

11:30-12:00 E-KVIITUNG: Kuno Peek, Telia arendusjuht.
Ülevaate Eesti e-kviitungi 8-aastasest arenguteest, turu valmidus e-kviitungi süsteemi rakendamiseks; vaatame üle lahenduse rakendamise olulisi tehnoloogilisi aspekte ja suurandmete (Big Data) omandisuhte ning andmekaitse probleemistikku. Samuti käsitleme tavakasutajat e-kviitungi taustsüsteemis Telia ja Unifiedpost poolt loodud pilootkommertslahenduses Telia äpis PARGI.EE. Seminarilt saab lühiülevaate EL e-kviitungi standardi koostamise hetkeseisust ja millised võivad olla tuleviku trendid ja valikud.

12:00-12:45 PAUS

12:45-13:15 E-VEOSELEHT: Heiti Mering, Digilogistika Keskus OÜ juhatuse liige.
Mis on e-veoseleht? Digitaalne tarneahel, e-veoselehe tänased võimalused ja tulevikuarendused. Kuidas saada kasu Eesti ja kogu Euroopa veondust mõjutavatest muutustest ning millised oleksid ettevõtjate sammud digitaalsete veodokumentide kasutamiseks.

13:15-13:45 DIGITAALNE TOOTEPASS: Aire Rihe
, Keskkonnaministeeriumi nõunik; Arvo Tambek, GS1 Estonia MTÜ IT juht.
Mis on digitaalne tootepass? EL kohustused ja direktiivid ja nende mõju ettevõtjale (kestlikkuse aruandlus).

13:45-14:15 DIGITAALSED MAKSELAHENDUSED: Tõnu Väät, E-kaubanduse Liidu tegevjuht.
Miks kasutada digitaalseid makselahendusi? Missuguseid digitaalseid makselahendusi turul täna pakutakse, millised on trendid, samuti räägime järelmaksust ehk kõigest, mida peaks e-äris maksete poolelt teadma.

14:15-14:45  G2B, B2B, ettevõtja andmete väärindamine, Jaan Õmblus, Statistikaameti juhitivanalüütik.
Millist väärtust aitab luua tehisintellekti toomine ettevõtte juhtimisse ja kuidas see tegelikult ettevõtet aidata saab, kuidas tagada, et tehisintellekt pakub mõistlikke lahendusi. Kas ja kuidas on võimalik tehisintellekti abi kasutada reaalajas? Kuidas tehisintellekti sissetoomine aitab siluda suhteid teiste osapooltega: pankadega, maksuametiga, muude regulaatoritega; mis on kõige selle juures edaspidi riigi roll.

14:45-15:00  KYC: tunne oma klienti; ANDMEPÕHINE ARUANDLUS: Margus Tammeraja, Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees.
Ülevaade KYC  – tunne oma klienti põhimõtetest. Mis on andmepõhine aruandlus? Missuguseid tehnoloogilisi lahendusi andmepõhine aruandlus vajab? Andmepõhise aruandluse tänane seis ja tulevikuvisioon.

15:00 SEMINARI LÕPP

Veebiseminari aeg ja koht: 09.05 kell 10:00 – 15:00, VEEBIS (ZOOMIS)

Päeva modereerib Margus Tammeraja, Eesti Raamatupidajate Kogu juhatuse esimees

Registreeri seminarile

Märksõnad

© 2022 MAK | e-poe tegemine vvunk