fbpx

29. septembril toimus Ettevõtlusnädala raames Balti jaama turul arutelupaneel teemal „Mis takistab oma ettevõttega alustamist?“

Tegemist oli tänavuaastase ettevõtlusnädala „Samm Sinu unistusteni“  avaüritusega. Mõttesvahetuses osalenud Kaubandus-Tööstuskoja peadirektor Mait Palts, Puleium OÜ juhatuse liige Kalle Pilt ja Tartu Ärinõuandla juhataja Jan Lätt arutlesid peamiste ettevõtlusega tegelemist takistavate ning soodustavate tegurite üle.

Ettevõtja Kalle Pilt tõi välja, et Eestis on küll ettevõttega alustamine on väga lihtne, aga seejärel võib tekkida rida takistusi, mis pärsivad edasist arengut.

„Meil on tegutsevatele ettevõtetele seatud hästi palju kõiksuguseid reegleid ning üha suuremaks paisub ametnike hulk, kes nende täitmist kontrollivad,“ selgitas Pilt.

Mait Palts ütles, et ettevõtjaks hakkamist pärsivad kõige rohkem hea äriidee puudus ning hirm võimaliku ebaõnnestumise ees. Samuti vajab tema hinnangul ärikeskkond senisest paindlikumaks muutmist.

„Ettevõtjad vajavad lihtsamat riiki ja rohkem vabadust,“ ütles Palts.

Ka Jan Lätti hinnangul ei suhtutakse Eestis pankroti läbi teinud ettevõtjatesse kriitilisemalt kui muudes riikides.

„Ebaõnnestumine annab ettevõtjale asendamatu kogemuse. Paratamatus on, et mitte kõik ideed ei õnnestu. Aga pidevate katsetuste käigus sünnivad ja realiseeruvad ka väga head ideed,” rääkis Lätt.

Paneelis osalejad leidsid üksmeelselt, et kuigi tänasel päeval on võimalik suhteliselt hõlpsasti leida oma äriideele rahastust, siis sageli takerdub finantstoetuse kasutamine liigse aruandluse nõuetesse.

Tänavu toimub üle-eestiline ettevõtlusnädal 1.- 7. oktoobrini juhtmõtte „Samm Sinu unistusteni“ all. Ettevõtlusnädala eesmärk on julgustada ning nõustada inimesi, kes on küll kaalunud oma äri alustamist, ent pole seda seni söandanud teha. Selleks korraldatakse oktoobri esimesel nädalal kõikides Eesti maakondades seminare, konverentse, töötubasid, ettevõtluskohvikuid ning muudes formaatides üritusi.