fbpx

Reisimessil Tourest tunnistati 2018. aasta parimaid turismiedendajaid ja valiti aasta turismiobjekt. 2018. aasta turismiedendajaks pärjati meie võrgustikku kuuluvad Ida-Viru Ettevõtluskeskuse turismikoordinaator Kadri Jalonen, kes on pikaajalise töö tulemusena loonud Ida-Virumaast huvitava ning silmapaistva turismipiirkonna.

Eesti Turismifirmade Liidu peasekretäri Mariann Luguse sõnul on aasta turismiedendaja Kadri Jalonen teinud väsimatult tööd Ida-Virumaa turismiklastriga ning pannud kohalikud ettevõtjad ja turismipakkujad ühiselt tööle, et maakonnast väärtuslik turismipiirkond kujundada.

“Kui kümme aastat tagasi tuli Ida-Virumaa turismipärle käia spetsiaalselt otsimas ning puhkajad eelistasid pigem ikkagi saari või Lõuna-Eestit, siis tänaseks on Ida-Virumaast kujunenud Eesti mõistes väärtuslik sihtkoht,” ütles Lugus. “Ekstreemspordivõimalused, spaad, loodusturism, aga ka kontserdid ja etendused on täna hästi turundatud ning köidavad aina rohkem sise- ja välisturiste.”

Aasta turismiedendaja auhinna saanud Kadri Jalonen tunnustas Ida-Viru turismiklastrit ning sinna kuuluvaid kohalikke turismiettevõtjaid, kes teevad ühiselt tööd, et turistid aina rohkem piirkonna üles leiaksid.

“Täna on Ida-Virumaale jõudvatest puhkajatest umbes 60% siseturistid ja 40% välisturistid ning siin on palju teha — meil on päriselt olemas Eesti pikimad liivarannad, kõrgeimad pankrannikud, muuseumid, sportimis- ja puhkamisvõimalused,” rääkis Jalonen. “Ühiselt aitame piirkonna võlud turistidel üles leida ning oleme hästi tuntud nii siin- kui ka sealpool piiri.”

Täpsemalt saab lugeda reisimessil üle antud tunnustustest Delfist.

Mis on Ida-Viru turismiklaster?

Ida-Viru turismiklaster koosneb ligi 40 partnerist, kellest 13 on omavalitsused ja ülejäänud turismiteenust pakkuvad organisatsioonid ja ettevõtted. Klastri eesmärk on tutvustada Ida-Virumaad kui avastamisväärset ning mitmekülgseid võimalusi pakkuvat turismisihtkohta, selleks et kaasata uusi sihtgruppe ja sihtturge ning suurendada Ida-Virumaa külastatavust ja turismitulu.

Ida-Viru Ettevõtluskeskus kuulub maakondlike arenduskeskuste võrgustikku (MAK-võrgustik). MAK-võrgustik on Eesti suurim nõustamisvõrgustik, mis pakub tasuta nõustamist alustavatele, tegutsevatele ettevõtjatele, vabaühendustele, KOVidele. Arenduskeskused algatavad ja viivad ellu erinevaid maakondlikke arendusprojekte.