Ettevõtluskoolitus aitas täita unistuse

Jõudsin oma unistuse täitmiseni 10 aastat tagasi ettevõtluskoolitusel osalemise läbi.

Jõudsin oma unistuse täitmiseni 10 aastat tagasi ettevõtluskoolitusel osalemise läbi. Koolitusele minnes ei teadnud ma isegi veel, millist ettevõtet ma luua tahan. Mul oli vaid tahe midagi ise ära teha.

Jõudsin oma unistuse täitmiseni 10 aastat tagasi ettevõtluskoolitusel osalemise läbi. Koolitusele minnes ei teadnud ma isegi veel, millist ettevõtet ma luua tahan. Mul oli vaid tahe midagi ise ära teha.Jõudsin oma unistuse täitmiseni 10 aastat tagasi ettevõtluskoolitusel osalemise läbi.

Jõudsin oma unistuse täitmiseni 10 aastat tagasi ettevõtluskoolitusel osalemise läbi. Koolitusele minnes ei teadnud ma isegi veel, millist ettevõtet ma luua tahan. Mul oli vaid tahe midagi ise ära teha.
Alustasin äriplaani kirjutamist ühe ideega ja jõudsin vahepeal juba järgmise ideeni. Kuniks hakkasin vähem keskenduma sellele, mis võiks toimida lihtsalt äriliselt, sest koolitaja julgustus tõukas mind alustama tegevust valdkonnas, mida olin ise pigem hobitegevuseks pidanud.

Nii sai esialgu plaanitud catering ettevõttest esimene meigistuudio Järvamaal. Olin jumestuskunstniku eriala omandandes küll päris oma meigistuudiost unistanud, kuid siiski ei söandanud veel sel ajal uskuda, et väikeses maakonnas jumestusteenuseid pakkuva ettevõtte loomiseks ka piisavalt kliente jaguks. Üllatuseks leidsin end juba aasta pärast alustamist olukorrast, kus mul tuli välja koolitada ka teine töötaja. Mitmete kuude pikkused järjekorrad andsid märku, et ma ei jõudnud üksi oma kliente enam ära teenindada.

Alustava ettevõtja baaskoolitus andis mulle teadmised, mis viisid mind kurssi kõige olulisega, mida tegevust alustades teadma peaks ning äriplaani kirjutamine aitas mul oma plaani põhjalikult läbi mõelda ja Töötukassalt ka ettevõtlusega alustamiseks toetava rahastuse saada. Koolitaja ja grupikaaslaste peegeldused andsid juurde enesekindlust ning aitasid paremaks vormida tekkinud ideid.
Usun, et koolituse läbimine oli üheks tugevaks aluseks, miks minu ettevõte sai alustades sisse kiire hoo ja mis andis mulle piisava julguse 23-aastaselt üksi sellise valdkonna ettevõte luua, millist maakonnas varasemalt veel loodud polnud. Ehk, mida võiksid minu kogemusest endaga kaasa võtta- ära jäta hirmude ja eelduste pärast oma unistusi täitmata. Kui sa oled milleski hea, leiavad kliendid sind üles ka kivi alt ning on valmis ootama kasvõi Niiluse pikkuses järjekorras, et saaks just sinu pakutavat toodet või teenust kasutada.
Mõni aasta tagasi rebrändingu läbinud ettevõte „Hoolest” tähistab sügisel juba oma üheksandat sünnipäeva ning on aja jooksul laienenud ka Tallinnasse ja Tartusse.

Märksõnad

© 2023 MAK | kodulehe tegemine vvunk