fbpx

1. Improetendus "Kodanikuühendus - käepikendus või takistus?"

Milleks meile üldse kodanikuühendused? Mis juhtuks, kui neid ei oleks?

Improteatri näitlejad toovad sinuni kaasahaaravate etüüdide abil olukorrad, millega kodanikuühiskonna eestvedajad tihti peavad rinda pistma. Etendusest ei puudu ka peamised müüdid, mis kodanikuühiskonda varjutavad.

Improetendust viivad läbi improteatri Impeerium näitlejad, kes toovad publikuni kaasahaaravate etüüdidega enamlevinud müüdid ja probleemid vabakonnast. Improetendusele järgneb vabas vormis arutelu koos maakondlike arenduskeskuste vabaühenduste konsultantidega.

Toimumisaeg ja -koht: 14. august kell 12:00 kogukonna alal.

2. Millist uut majandusmudelit vajame ja kuidas uut majandusmudelit finantseerida?

Praegune majandusmudel põhineb põhimõttel, et kõige tähtsam on majandus ja loodust võetakse kui ressurssi. See peab muutuma. Vastasel juhul on meil vaja mitut uut planeeti. Rohetiiger usub tasakaalus majandusmudelisse, mille keskmes on loodus, seejärel inimene ja alles siis majandus, mis on looduse ja inimese teenistuses.

Toimumisaeg- ja koht: 14. august kell 16:00 rohekoostöö alal.

3. Kas järgmised edukad maailmamuutjad võiksid olla Eestist?

Ajal, mil suurkorporatsioonid tunduvad üha enam kui möödapääsmatud vaenlased, on sotsiaalne ettevõtlus järjest jõudsamalt pead tõstmas, olles tõeline tulevikuteema. Kuidas muutuks maailm, kui Amazoni paki asemel ilmuks postkastidesse hoopis sotsiaalsete ettevõtete tooted? Mis saaks siis, kui kõik ettevõtted panustaks vähemalt poole oma tulust ühiskonda tagasi? On see vaid helesinine unistus või hoopiski väljapääsmatu ning tervitatav tulevikureaalsus? Arutelus tutvustavad noored - meie tulevik - uusi ideid, kuidas lahendada jätkusuutlikult ettevõtluse kaudu olulisi ühiskondlikke probleeme või hoopiski ennetada tulevasi murekohti, ning anname võimaluse publikul valida enda lemmikidee. Ehk ongi järgmised edukad maailmamuutjad pärit Eestist?

Toimumisaeg- ja koht: 14. august kell 14:00 raha räägib alal.