2017 Messikülastuste kokkuvõte

12/01/18

Maakondlike arenduskeskuste võrgustik korraldas 2017.aastal ettevõtjatele 10 külastust rahvusvahelistele messidele. 8 messikülastust kaasrahastati Euroopa Regionaalarengu Fondist ja kahe messi külastust toetasid välispartnerid: Peterburi Riiklik Raudteetranspordi Ülikool ning Hispaania  Manilva omavalitsus. Kokku külastas messe 90 Eesti ettevõtet.

Messikülastuse eesmärk on viia ettevõtete esindajad tutvuma messiga ja seal pakutavate võimalustega. Messikülastusega saavad ettevõtjad parema ülevaate erinevatel turgudel toimuvast ning saadud kogemused motiveerivad tegelema oma ettevõttes tootearendusega uutele turgudele sisenemiseks. Innustame osalejaid otsima ja märkama võimalusi oma ekspordi kasvatamiseks. Loome ettevõtetele võimaluse viia end kurssi uute toodete ja tehnoloogiatega, millega tuleb konkureerida rahvusvahelisel turul. Messikülastustega luuakse eeldus eksporti toetava suhtlusvõrgustiku tekkimiseks Eesti ettevõtete seas.

Messikülastustest võivad osa võtta kõik  Eesti Äriregistrisse kantud äriühingud, kes vastavast messist kasu võiksid saada.  Registreerunute hulgast valiku tegemisel on eelistatud ekspordipotentsiaaliga ettevõtted. Messikülastused on tasulised, täpsem osalustasuinfo iga messi tutvustuslehel.

Messikülastusi kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

MAK võrgustiku poolt messikülastuste korraldamisele kulutatud summad loetakse vähese tähtsusega abiks (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma ettevõtte mis tahes kolme majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa ettevõtte mis tahes kolme majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st

Kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki.


Lisainfo:
Silja Talviste
MAK võrgustiku koordinaator
silja.talviste@arenduskeskused.ee
mob. +372 53 30 8130

   

Toimunud messid

 

1. BOUWBEURS 2017

Aeg: 6.-10.veebruar 2017

Asukoht: Jaarbeurs Utrecht, Holland

Keel: Inglise keeles

Korraldaja: Elo Spoolstra, messikülastuse projektijuht, elo@tartu.bas.ee

Mess BOUWEURS on Hollandi suurim ja täielikum ehitusvaldkonna mess, kontaktüritus, kus kohtuvad 500 eksponenti ja ligi 70 000 professionaalset külastajat. Messil tutvustatakse lahendusi tänaste ehitusprojektide ja homsete innovatsioonide jaoks. Oodatud on kõik ettevõtjad, kes pakuvad tooteid, tööriistu ja/ või teenuseid, mis aitavad kaasa paremate, targemate ja säästvamate hoonete ehitamisele.

Sihtgrupp: ehitusettevõtete esindajad Eestis.

Messi kodulehekülg www.bouwbeurs.nl/en/Exposant.aspx

BOUWEURS 2017 messikülastusel osalenud ettevõtted: Palmako AS, Ritsu AS, Puitpaneel OÜ, Arel Wood OÜ, Greencube OÜ, Rauduks OÜ, QTH OÜ, Võru Hallid AS, Powtec OÜ, Kodu Kuubis OÜ, Hus 25 OÜ.

Messikülastusi kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

 

2. TransRussia 2017

Aeg:                18.- 20.aprill 2017

Asukoht:        Moskva, Venemaa

Keel:               inglise ja vene keeles

Korraldaja:     Rainer Kuutma, messikülastuse projektijuht, rainer.kuutma@vkok.ee

TransRussia on rahvusvaheline transpordi- ja logistika teenuseid ning tehnoloogiaid tutvustav mess ja konverents, mis toimub Moskva messikeskuses Crocus Expo. Mess TransRussia toimub igal aastal, see on sündmus, kuhu tulevad kokku Venemaa, SRÜ-riikide ja Baltimaade transpordisektori esindajad alates sadamatest, raudteest ja ekspedeerijatest kuni transpordisektori IT-ettevõtete ja kauba käitlemisseadmete tootjateni. 2016. aastal osales messil 335 äriühingut ja 27 riiki. Kokku külastas messi 13 214 osalejat 51st riigist ning 74st Venemaa regioonist.

Sihtgrupp: transpordi- ja logistikasektori ettevõtete esindajad Eestis

Messi kodulehekülg www.transrussia.ru

Ettevõtte esindaja(d) katavad poole külastusega seotud kuludest ning teine pool osaleja kuludest rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Messikülastusel TransRussia 2017 osalenud organisatsioonid:

Kompetentsikeskus Tsenter, Võrumaa Kutseõppekeskus, Eesti Maaomavalitsuste Liit, Valgamaa Kutseõppekeskus, Sangaste Vald, Maakondlike Arenduskeskuste võrgustiku (MAK võrgustik) Võru, Valga, Viljandi ja Tartu esindused.

Messikülastuseks ei kasutatud Euroopa Regionaalarengu Fondi rahalist tuge. Täname abi eest Peterburi Riiklikku Raudteetranspordi Ülikooli.

 

3. Sevilla Feria de Abril 2017

Aeg:                30.aprill – 7.mai.2017

Asukoht:        Sevilla, Hispaania

Keel:               inglise keeles

Korraldaja:     Signe Hunt, messikülastuse projektijuht, signe.hunt@valgamaa.ee

Feria de Abril on 100% "teistmoodi" turismitoode, kus ca 5. miljonile ürituse külastajale pakuvad süüa ja juua (ja lõbustusi) eranditult kohalikud tegijad. Laadapaviljonid (Casetas) on üksnes Sevilla mõjukatel perekondadel, klubidel, talutoiduvõrgustikel, sõpruskondadel, tänavatel, asumitel jne. Mitte ühtegi laadapinda ei müüda kauplejatele väljastpoolt. Kogu linnarahvas on nädala jooksul kostümeeritud koloniaalajastu hiilgeaegade stiilis. Aprillilaadaga algab ka pullivõitluse (corrida) hooaeg (temporada).

Sihtgrupp: toidu ja turismiga seotud  ettevõtete esindajad Eestis.

Messi kodulehekülg feriadesevilla.andalunet.com/.

Osalemiseks palume täita ja edastada e-posti aadressile silja.talviste@arenduskeskused.ee:

Messikülastusel Sevilla Feria de Abril 2017 osalenud ettevõtted ja organisatsioonid: Mulgimaa Kogukonnaköök MTÜ, Sangaste Rukkiküla MTÜ, Mulgi Kultuuri Instituut MTÜ, Nakatu Turismitalu OÜ, Lõuna-Eesti Hooldekeskus AS, AB Heringson GLO, Minna Sahver OÜ, Prassi Toitlustus OÜ, Good Mood Food OÜ, Arensburg OÜ, Kama ja Kilu OÜ, Eesti Toidu Muuseum MTÜ, PW Partners OÜ, Valgamaa Arenguagentuur SA, Valgamaa Omavalitsuste Liit MTÜ, Kanal 2.

Messikülastuseks ei kasutatud Euroopa Regionaalarengu Fondi rahalist tuge. Täname abi eest Manilva omavalitsust (Malaga provints, Andaluusia autonoomne piirkond, Hispaania Kuningriik).

 

4. 23.-25.mail osalesid 13 Eesti puidu ja mööblitööstuse ettevõtjat LIGNA 2017 messil Hannoveris Saksamaal.

Maakondlike arenduskeskuste võrgustik korraldab 2017.aastal ettevõtjatele 10 külastust rahvusvahelistele messidele. Ligna  on üks maailma suurimaid puidutööstusele suunatud messe maailmas ning toimub iga kahe aasta tagant.  23.-25.mail osalesid sellel puidutööstuse suursündmusel 13 Eesi ettevõtjat. Messile olid kogunenud  kõik olulised otsustajad nii tehnika pakkujate kui ostjate seast. Esindatud valdkonnad olid: puidutöötlus, puidutööstus, mööblitööstus, mööblitööstustehnika. Kohapeal toimusid erinevad seminarid ja tooteesitlused. Messikülastus andis ettevõtjatele  võimaluse tutvuda seadmete, masinate, tehnoloogiate ja materjalidega ning informatsiooni uutest aktuaalsetest trendidest, tootmistsüklite automatiseerimise võimalustest ja erilistest uutest tehnilistest lahendustest  (laser, ultraheli, mõõtetehnoloogia, universaalsed robotlahendused). Messikülastuse esimesel  päeval toimus Eesti Puidu ja mööbliettevõtjate külastus Weinig Grupp AS Greconi  tehasesse. Kohapeal oli võimalik tutvuda puiduvaldkonna seadmete väljapanekuga ning lisaks demonstreeriti meie ettevõtjatele ka tehase puidumasinate tööd.

LIGNA messil osales ettevõtjad kaheksast Eesti maakonnast: Võrumaa, Põlvamaa, Saaremaa, Viljandimaa, Harjumaa, Läänemaa, Jõgevamaa, Järvamaa. Osalenud ettevõtete nimekiri: VIP-Mööbel OÜ, Kapa Puit  OÜ, Guido Mööbel OÜ, Võru Empak AS, Kalla Mööbel OÜ, Eziil Production Intelligence OÜ, Wermo AS, Enco EST OÜ, Haapsalu Uksetehase AS, Valmeco AS, Baltic Connexions OÜ, Leigola OÜ, Baltic Fence OÜ.

http://www.arenduskeskused.ee/documents/3233538/4159403/LIGNA+2017_2.jpg/cef1f713-6d29-416f-83f2-0331d2010a69?t=1496929468494

Pildil Võru ja Põlva ettevõtjad LIGNA 2017 messil (foto: Ivi Martens)

Ettevõtjate messikülastuse organiseeris SA Võrumaa Arenguagentuur, koostöös Maakondlike Arenduskeskuse võrgustikuga. Messikülastust kaasrahastas Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

 Lisainfo messi kohta:

Ivi Martens

messikülastuse projektijuht

mail: ivi@vaa.ee

 

5. Rehacare International 2017

Messi toimumise aeg:   4.-7.oktoober 2017

Asukoht:  Düsseldorf, Saksamaa

Keel:   inglise ja saksa keeles

Korraldaja: Andres Huul, messikülastuse projektijuht, andres@lak.ee

 

Eakatele, liikumispuudega ja erivajadustega inimestele suunatud toodete ja teenuste mess. 2016 aastal osales 916 eksponenti 36 riigist ja käis 49300 külastajat.

Sihtgrupp: rehabilitatsiooni toodete ja teenustega seotud ettevõtete esindajad Eestis.

Messi kodulehekülg www.rehacare.com.

Rehacare International 2017 messikülastusel osalenud ettevõtted: SA Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus, HNRK Abivahendikeskus OÜ, Nautilite OÜ, Equa OÜ, Egero OÜ, Rehabilitatsiooniabi OÜ, SA Otepää Tervisekeskus, SMARTdo Ltd Healbed.

Messikülastusi kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

 

6. Fakuma 2017

Messi toimumise aeg: 17.-21.oktoober 2017

Asukoht:  Friedrichshafen, Saksamaa

Keel:   inglise ja saksa keeles

Korraldaja: Tõnis Laanemäe, messikülastuse projektijuht, tonis.laanemae@gmail.com

Fakuma on maailmas suuruselt teine plastitööstuse mess, mida on korraldatud juba üle 30 aasta. Messil tutvustatakse erinevaid plastitöötlemise tehnoloogiaid, seadmeid ja materjale.

Sihtgrupp: plastitöötlemisega seotud ettevõtete esindajad Eestis.

Messi kodulehekülg www.fakuma-messe.de/en/fakuma/.

FAKUMA 2017 osalenud ettevõtted: Vesimentor OÜ, Eesti Plast OÜ, Zircon Group OÜ, Talent Plastics Tallinn AS, ORKOS ESTONIA OÜ, VIRO TOOLS AS, Plastone OÜ, Dagöplast AS, ATI Profiil OÜ.

Messikülastusi kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

 

7. Bygg Reis Deg 2017

Messi toimumise aeg: 18.-21.10.2017

Asukoht:  Norra, Lillestrøm

Keel:   inglise keeles

Korraldaja: Kristo Tõnissoo, messikülastuse projektijuht, kristo@peak.ee

 

Bygg Reis Deg on kord kahe aasta jooksul toimuv rahvusvaheline mess, kus pakutakse lahendusi hoonete, kodude ja muude ehitiste jaoks. Valikus on lahendused alates materjalidest kuni energeetika ja kinnisvaraarenduseni.

Sihtgrupp: ehitusvaldkonnaga seotud ettevõtete esindajad üle Eesti.

Messi kodulehekülg http://www.byggreisdeg.no/?language=en.

Bygg Reis Deg 2017 messikülastusel osalenud ettevõtted: Baltichouse Production OÜ, Ungru Paekivi OÜ, Nord Homes OÜ, Valmeco AS, Edelstein OÜ, Paadisildade OÜ, Kodu Kuubis OÜ

Messikülastusi kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

 

8. Marine Equipment Trade Show 2017

Messi toimumise aeg:  14.-16.november 2017

Asukoht:  Amsterdam, Holland

Keel:   inglise keeles

Korraldaja: Rainer Paenurk, messikülastuse projektijuht, rainer@sasak.ee

 

Maailma suurim merevarustuse mess, mis toimub 30-ndat korda.

Sihtgrupp: merenduse valdkonnaga seotud ettevõtete esindajad Eestis.

Messi kodulehekülg https://community.metstrade.com/.  

Marine Equipment Trade Show 2017 osalenud ettevõtted: Alfa Yacht Production OÜ, Saare Yachts OÜ, Almivene OÜ, Lingalaid OÜ, Swiss Performance Yachts OÜ, Paadisildade OÜ, Alunat OÜ. 

Messikülastusi kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

 

9. Productronica Messe 2017

Messi toimumise aeg: 14.-17.november.2017

Asukoht: München, Saksamaa

Keel: inglise ja saksa keeles

Korraldaja: Elo Spoolstra, messikülastuse projektijuht, elo@tartu.bas.ee

 

Productronica on maailma juhtiv elektroonika ja seadmete tootmise mess, mis toimub üle aasta, vaheldumisi messiga Electronica. Mess toob kokku rahvusvahelised võtmeisikud tööstus-, teadus- ja meedia valdkonnas. Messi jaoks on kokku pandud laialdane seminaride, foorumite programm. Eelmisest, 2015. aasta productronica messist, võttis osa 1160 eksponenti ja üle 37 191 külastaja 85 riigist.

Sihtgrupp: elektroonika valdkonna ettevõtete esindajad Eestis.

Messi kodulehekülg http://productronica.com/index-2.html.

Productronica Messe 2017 osalenud ettevõtted: Powtec OÜ, QTH OÜ, WSA OÜ, Mekanotjänst Estland Ltd, Incap Electronics Estonia OÜ, Külmaekspert OÜ, Võru Hallid AS, Ouman Estonia OÜ, HANZA Mechanics Tartu AS, Finesta Baltic OÜ, Rantelon OÜ, MS Balti Trafo OÜ, Eiskopf OÜ.

Messikülastusi kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

 

10. ELMIA Subcontractor 2017

Messi toimumise aeg:   14. - 17.november 2017

Asukoht:    Jönköping, Rootsi

Keel:     inglise keeles

Korraldaja:   Enn Valgus, projektijuht, enn@jaek.ee

 

Põhja-Euroopa juhtiv töötleva tööstuse allhankemess on 40-aastase kogemusega näituse- ja kohtumispaik, kuhu tulevad nii tootjad kui tarnijad, nii insenerid kui investorid, et vahetada infot ja ideid, sõlmida lepinguid ja leida uusi koostööpartnereid.

Sihtgrupp: töötlev tööstus, metallitoodetele orienteeritud ettevõtete esindajad Eestis.

Messi kodulehekülg www.elmia.se/en/subcontractor/.

ELMIA Subcontractor 2017 osalenud ettevõtted: Forixmerk OÜ, Plasmapro OÜ, Vesboard OÜ, Mereland OÜ, Romec Metall OÜ, HN Steel OÜ, MV Service OÜ, Tartu Raud OÜ, QTH OÜ.

Messikülastusi kaasrahastab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.

Author: SILJA TALVISTE